Συμμετοχή του 2ου ΣΔΕ Πάτρας στην έκθεση του Εικαστικού Εργαστηρίου του Πολιτιστικού Οργανισμού του Δήμου Πατρέων

Το 2ο Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Πάτρας είχε τη χαρά και την τιμή να συμμετάσχει με ζωγραφικά έργα και έργα από πηλό (που φιλοτεχνήθηκαν στις αίθουσες του σχολείου κατά το σχολικό έτος 2022-23) στην ετήσια έκθεση του Εικαστικού Εργαστηρίου του Πολιτιστικού Οργανισμού του Δήμου Πατρέων, στα εγκαίνια της οποίας απεύθυνε χαιρετισμό ο Διευθυντής κ. Μιχάλης Καραγεωργίου, που, μεταξύ άλλων, ανέγνωσε ευχαριστήρια επιστολή των εκπαιδευόμενων. Ευχαριστούμε θερμά την Πρόεδρο του Πολιτιστικού Οργανισμού κ. Κατερίνα Γεροπαναγιώτη, την υπεύθυνη του Εικαστικού Εργαστηρίου κ. Μαρία Μανεσιώτη καθώς και τους εικαστικούς-εκπαιδευτές κ. Σπύρο Μεθενίτη, κ. Παναγιώτα Κοντόγιωργα, κ. Βίκυ Στάμου, κ. Γιάννη Παπαδόπουλο και κ. Μαρία Κανελλοπούλου, καθώς με την προσφορά τους προς το σχολείο και τους μαθητές μας δίνουν υπόσταση στις έννοιες της συμπερίληψης, της ενσυναίσθησης και της άρσης του αποκλεισμού!

By 2ο Σ.Δ.Ε. Πάτρας

..................................