Ο Πολιτιστικός Οργανισμός και το Εικαστικό Εργαστήρι του Δήμου Πατρέων διδάσκουν τέχνες στο 2ο ΣΔΕ Πάτρας

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά το 2ο ΣΔΕ Πάτρας συνεργάζεται με τον Πολιτιστικό Οργανισμό του Δήμου Πατρέων και το Εικαστικό Εργαστήρι για την υλοποίηση σειράς εργαστηρίων για τους μαθητές μας, ξεκινώντας με το εργαστήριο κεραμικής.

Ευχαριστούμε θερμά την Πρόεδρο του Πολιτιστικού Οργανισμού του Δήμου Πατρέων κ. Κατερίνα Γεροπαναγιώτη που ανταποκρίθηκε άμεσα στο αίτημά μας και κατέβαλε κάθε προσπάθεια να δημιουργήσει σε έναν χώρο ιδιαίτερο, όπως είναι το σχολείο στο Κατάστημα Κράτησης Πάτρας, τις προϋποθέσεις καλλιέργειας πολλών μορφών τέχνης, καθώς και για την αμέριστη συμπαράστασή της στην κάλυψη πολλών αναγκών του σχολείου.
Πολλές ευχαριστίες οφείλουμε στον Συντονιστή του Εικαστικού Εργαστηρίου κ. Αντώνη Βάο, που συνέβαλε καταλυτικά στην ένταξη του σχολείου μας στην οικογένεια του Εικαστικού Εργαστηρίου, αλλά και για την εξαιρετική και διαφωτιστική εισήγηση που υλοποίησε στους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς με θέμα την τέχνη.
Τέλος, ευχαριστούμε ιδιαίτερα την εικαστικό κ. Τότα Κοντόγεωργα, η οποία τους επόμενους δύο μήνες θα μας μυήσει και θα μας ταξιδέψει στο μαγικό κόσμο της κεραμικής τέχνης.

By 2ο Σ.Δ.Ε. Πάτρας

..................................